דבר יו"ר הוועדה

מאז היווסדה השתייכה המועצה האזורית חוף אשקלון לוועדה המרחבית לתכנון ובניה - שקמים.
בשנים האחרונות נמצאת המועצה בתנופת פיתוח בכל תחומי החיים. מאות בתי מגורים חדשים נבנים מידי שנה, תושבים חדשים מצטרפים, אזור תעסוקה ראשון בדרך לבניה ועוד היד נטויה .
כחלק ממדיניות המועצה למתן שירותים איכותיים וזמינים לתושביה, פנינו למשרד הפנים בבקשה להקים בחוף אשקלון ועדה עצמאית לתכנון ובניה. לשמחתנו אחרי מסע ארוך החליט משרד הפנים להעניק לנו את הסמכות להפעיל ועדה
מקומית עצמאית לתכנון ובניה בחוף אשקלון.
במהלך 2012 נערכה המועצה להפעלת הוועדה בתחומה.
שיפצנו מערך חדרים מיוחד לוועדה, נשכרו עובדים מיומנים ומקצועיים בעלי תודעת שרות גבוהה (חלקם מהוועדה המרחבית שקמים וחלקם חדשים), רכשנו ציוד מתקדם והכל במטרה לתת את השרות האיכותי, המקצועי והיעיל ביותר לתושבים ולעסקים ברחבי המועצה.
התחלנו לעבוד עם חברת "בר טכנולוגיות" המיומנת מאד בניהול ממוחשב. החברה תסייע לנו בהטמעת תוכנת הניהול של הוועדה, מערכת גיאוגרפית רב שכבתית -GIS שתאפשר צפייה ובקרה על כל מערך הפיתוח והבניה במועצה ובנית אתר אינטרנט הנדסי, ידידותי, עם פנים לתושב.
למרות האחריות הרבה המוטלת על המועצה והעומדים בראשה עם פתיחת הוועדה, אנו שמחים שהגענו ליום זה ומחוייבים לצד שמירה על החוק, למתן שרות אדיב, מקצועי ויעיל לכל תושב.
פתיחת הוועדה המקומית לתכנון ובניה בחוף אשקלון היא ללא ספק מהלך אסטרטגי והיסטורי בחיי המועצה, מהלך שמאפשר לנו לקחת אחריות מלאה גם על כל הקשור בתכנון ובפיתוח ברחבי המועצה ומשלים את מערך השירותים האיכותיים שמציעה המועצה לתושביה בכל התחומים. 


בברכה
יאיר פרג'ון
יו"ר הוועדה וראש המועצה